7:30AM Group 1 Tee 1

1) Regan De Guzman (Quezon City, Philippines)

2) Louise Stahle (Lund, Sweden)

3) Celina Yuan (Sydney, Australia)

7:41AM Group 3 Tee 1

1) Kristy McPherson (Conway, SC)

2) Kristin Coleman (Rolling Hills Estates, CA)

3) Huize Lian (Dalian, China)

7:52AM Group 5 Tee 1

1) Nontaya Srisawang (Chiang Mai, Thailand)

2) Victoria Morgan (Pasadena, CA)

3) Maddie McCrary (Wylie, TX)

8:03AM Group 7 Tee 1

1) Ssu-Chia Cheng (Taipei, Chinese Taipei)

2) Becca Huffer (Denver, CO)

3) Justine Dreher (Valbonne, France)

8:14AM Group 9 Tee 1

1) Lydia Hall (Bridgend, Wales)

2) Anne Van Dam (Arnhem, Netherlands)

3) Esther Lee (Los Alamitos, CA)

8:25AM Group 11 Tee 1

1) Meghan MacLaren (Rushden, England)

2) Nicole Sakamoto (Honolulu, HI)

3) Kelly Tan (Batu Pahat, Malaysia)

8:36AM Group 13 Tee 1

1) Carleigh Silvers[9] (Martinsville, IN)

2) Julia Roth (Karlskrona, Sweden)

3) Ruixin Liu (Dalian, China)

8:47AM Group 15 Tee 1

1) Elizabeth Szokol[1] (Winnetka, IL)

2) Kyung K. Kim (Chandler, AZ)

3) Lindsay Gahm (Louisville, KY)

8:58AM Group 17 Tee 1

1) Elizabeth Nagel (DeWitt, MI)

2) Bertine Strauss (Pretoria, South Africa)

3) Jean Reynolds (Newnan, GA)

9:09AM Group 19 Tee 1

1) Mary Hillow (Charleston, SC)

2) Marion Ricordeau (Laon, France)

3) Stacy Bregman (Johannesburg, South Africa)

9:20AM Group 21 Tee 1

1) Grace Na (Temple, TX)

2) Sandy Choi (Seoul, South Korea)

3) Demi Runas (Torrance, CA)

9:31AM Group 23 Tee 1

1) Kim Welch (Sacramento, CA)

2) Isabelle Boineau (Marseille, France)

3) Dori Carter (Valdosta, GA)

12:20PM Group 25 Tee 1

1) Catherine O'Donnell (Ponte Vedra, FL)

2) Sadena Parks (Raleigh, NC)

3) Prima Thammaraks (Bangkok, Thailand)

12:31PM Group 27 Tee 1

1) Carlie Carr (Casselberry, FL)

2) Maia Schechter (Chapel Hill, NC)

3) Wad Phaewchimplee (Bangkok, Thailand)

12:42PM Group 29 Tee 1

1) Andrea Wong (San Francisco, CA)

2) Briana Mao (Folsom, CA)

3) Jayde Panos (Perth, Australia)

12:53PM Group 31 Tee 1

1) Janie Jackson (Huntsville, AL)

2) Madison Pressel (Boca Raton, FL)

3) Maria Parra (Guadiaro, Spain)

1:04PM Group 33 Tee 1

1) Emily Penttila (Helsinki, Finland)

2) Natalie Sheary (New Britain, CT)

3) Karen Chung[5] (Livingston, NJ)

1:15PM Group 35 Tee 1

1) Krystal Quihuis (Tucson, AZ)

2) Daniela Iacobelli[6] (Melbourne, FL)

3) Elin Arvidsson (Falkenberg, Sweden)

1:26PM Group 37 Tee 1

1) Brittany Marchand[10] (Mississauga, ON)

2) Louise Ridderstrom (Stocksund, Sweden)

3) Jenny Coleman (Rolling Hills Estates, CA)

1:37PM Group 39 Tee 1

1) Laura Wearn (Charlotte, NC)

2) Lori Beth Adams (Burlington, NC)

3) Emily Childs (Alameda, CA)

1:48PM Group 41 Tee 1

1) Augusta James (Bath, ON)

2) Linnea Johansson (Bastad, Sweden)

3) Laura Restrepo (Panama City, Panama)

1:59PM Group 43 Tee 1

1) Samantha Richdale (Kelowna, BC)

2) Taylor Totland (Tinton Falls, NJ)

3) Casey Kennedy (Venice, FL)

2:10PM Group 45 Tee 1

1) Alejandra Llaneza (Mexico City, Mexico)

2) Christine Meier (Rochester Hills, MI)

3) Stephanie Na (Adelaide, Australia)

2:21PM Group 47 Tee 1

1) Sara Banke (Danville, CA)

2) Portland Rosen (Sugar Land, TX)

3) Sophia Popov (Heidelberg, Germany)

7:30AM Group 2 Tee 10

1) Mia Piccio (Bacolod City, Philippines)

2) Jennifer Ha (Calgary, AB)

3) Lisa Ferrero (Lodi, CA)

7:41AM Group 4 Tee 10

1) Marita Engzelius (Oslo, Norway)

2) Liv Cheng (Auckland, New Zealand)

3) Michelle Piyapattra (Eastvale, CA)

7:52AM Group 6 Tee 10

1) Elizabeth Tong (Thornhill, ON)

2) Kayla Renee Smith (a) (Burlington, NC)

3) Olivia Jordan-Higgins (St. Helier, Jersey)

8:03AM Group 8 Tee 10

1) Alexandra Newell (Tampa, FL)

2) Lina Boqvist (Gislaved; Sweden, Sweden)

3) Jordan Britt (Chattanooga, TN)

8:14AM Group 10 Tee 10

1) Chorphaka Jaengkit (Bangkok, Thailand)

2) Lindsey McCurdy (Liberty Hill, TX)

3) Dana Finkelstein (Chandler, AZ)

8:25AM Group 12 Tee 10

1) Sammi Stevens (Hereford, TX)

2) Youngin Chun (Gainesville, FL)

3) Muni He (Chengdu, China)

8:36AM Group 14 Tee 10

1) Linnea Strom (Hovas, Sweden)

2) Sarah Schmelzel (Phoenix, AZ)

3) Csicsi Rozsa (Budapest, Hungary)

8:47AM Group 16 Tee 10

1) August Kim (St. Augustine, FL)

2) Pajaree Anannarukarn[4] (Bangkok, Thailand)

3) Hannah Burke (London, England)

8:58AM Group 18 Tee 10

1) Emily Tubert (Burbank, CA)

2) Min Lee (Taoyuan City, Chinese Taipei)

3) Emma Jandel (Dayton, OH)

9:09AM Group 20 Tee 10

1) Jessica Welch (Thomasville, GA)

2) Alazne Urizar (San Tome, Venezuela)

3) Chirapat Jao-Javanil (Hua-hin, Thailand)

9:20AM Group 22 Tee 10

1) Hyemin Kim (Seoul, South Korea)

2) Desiree Dubreuil (Santa Ana, CA)

3) Kelly Grassel (Chesterton, IN)

9:31AM Group 24 Tee 10

1) Gabriella Then (Rancho Cucamonga, CA)

2) Princess Superal (Cavite, Philippines)

3) Stephanie Kono (Honolulu, HI)

12:20PM Group 26 Tee 10

1) Nannette Hill (Pelham Manor, NY)

2) Luciane Lee (Sao Paulo, Brazil)

3) Spencer Warne (Turlock, CA)

12:31PM Group 28 Tee 10

1) Harang Lee (Bilbao, Spain)

2) Avery George (Perry, GA)

3) Olivia Cowan (Homburg, Germany)

12:42PM Group 30 Tee 10

1) Nuria Iturrios (Palma de Mallorca, Spain)

2) Sierra Sims (Tampa, FL)

3) Samantha Troyanovich (Grosse Pointe, MI)

12:53PM Group 32 Tee 10

1) Allyssa Ferrell (Edgerton, WI)

2) Vicky Hurst (Melbourne, FL)

3) Britney Yada (Hilo, HI)

1:04PM Group 34 Tee 10

1) Julie Yang (Seoul, Republic of Korea)

2) Karolin Lampert (Sandhausen, Germany)

3) Jaclyn Jansen (Effingham, IL)

1:15PM Group 36 Tee 10

1) Shannon Fish (Spring, TX)

2) Christine Song (Fullerton, CA)

3) Stephanie Meadow[2] (Jordanstown, Northern Ireland)

1:26PM Group 38 Tee 10

1) Lauren Kim[3] (Los Altos, CA)

2) Clariss Guce (Artesia, CA)

3) Isi Gabsa (Munich, Germany)

1:37PM Group 40 Tee 10

1) Jenny Haglund (Karlstad, Sweden)

2) Charlotte Thomas[8] (Guildford, England)

3) Min-G Kim (Cheongju, South Korea)

1:48PM Group 42 Tee 10

1) Erica Popson (Davenport, FL)

2) Min Seo Kwak (Seoul, South Korea)

3) Manuela Carbajo Re (Necochea, Argentina)

1:59PM Group 44 Tee 10

1) Katelyn Sepmoree (Tyler, TX)

2) Brittany Benvenuto (Langhorne, PA)

3) Leslie Cloots (Antwerp, Belgium)

2:10PM Group 46 Tee 10

1) Pavarisa Yoktuan (Nakhon Si Thammarat, Thailand)

2) Marta Sanz Barrio (Madrid, Spain)

3) Dottie Ardina (Laguna, Philippines)

2:21PM Group 48 Tee 10

1) Samantha Wagner (Windermere, FL)

2) Emily Collins (Colleyville, TX)

3) Karolina Vlckova (Kladno, Czech Republic)